Hlavní stránka arrow Mezinárodní veltrhy arrow GASTRA NITRA 2007   SK CZ

GASTRA NITRA 2007 Tisk
GASTRA NITRA 2007 GASTRA NITRA 2007

Naše poďakovanie na návštevu na nitrianskom veľtrhu patrí naším slovenským, českým a samozrejme aj novým odberateľom na oboch brehoch rieky Morava.
 

178 vystavovateľov sa prezentovalo na 13. ročníku medzinárodnej výstavy GASTRA – COBA 2007, ktorá sa konala na výstavisku Agrokomplexu v Nitre. Na medzinárodnej výstave gastrozariadení, potravín, kávy, obalovej techniky a pekárstva výrobcovia a predajcovia predstavili novinky vyvinuté za ostatné dva roky v oblasti gastronomických technológií zo Slovenska, Talianska, Nemecka, Rakúska, Švédska, Poľska a Česka.
      Stavovské organizácie a zväzy, ktoré sa podieľali na organizácii výstavy, pripravili pre odbornú i laickú verejnosť množstvo sprievodných podujatí. K najvýznamnejším patria vyhodnotenie súťaže Grand Prix Gastra o najlepší exponát v oblasti gastronomických technológií a potravín a Fórum – predvádzacie centrum pekárov, cestovinárov a cukrárov. Výstava sa konala v termíne od 27. do 30. marca.

Snaha podporiť rozvoj

Vždy pomôcť odvetviam napredovať – taký je hlavný cieľ výstaviska Agrokomplex – Výstavníctvo v Nitre, ktoré existuje už viac ako tri desaťročia. Za posledné roky svoje úsilie intenzívne zameriava predovšetkým na to, aby ľudia robili obchody s ľuďmi.

Veľtrhové centrum zaberá viac ako 160 hektárov, ktoré v súčasnosti disponuje v 20 výstavných halách krytou výstavnou plochou 44.271 m2 a otvorenými plochami na výstavnícke účely viac ako 50-tisíc m2. Súčasť výstavného areálu sú Slovenské poľnohospodárske múzeum a poľnohospodárske výstavné políčka.

V roku 2005 svoje produkty a služby prezentovalo v nitrianskom areáli na 31 veľtrhových podujatiach takmer 3-tisíc vystavovateľov (587 zahraničných zo 23 krajín). Ku koncu roka v Nitre očakávajú, že počet vystavovateľov prekročí 3-tisíc, počet návštevníkov sa oproti vlaňajšku zvýši o šesť percent a dopyt po výstavnej ploche o 12 percent.

Najväčší nárast zaznamenajú v porovnaní s predchádzajúcim rokom v účasti zahraničných vystavovateľov, ktorých pribudlo 38 percent. V dôsledku rastúceho záujmu vystavovateľov dokončili v Nitre ďalší pavilón G, ktorý sa začal okamžite využívať naplno. Pripravuje sa aj rozširovanie komplexu pavilónov S.

Medzi najúspešnejšie podujatia na nitrianskom výstavisku sa zaradilo najväčšie podujatie v strednej a východnej Európe zamerané na nábytok a bytové doplnky výstava Nábytok a bývanie 2005. Za najrenomovanejšiu gastronomickú výstavu na Slovensku možno zasa považovať výstavu Gastra & Alimenta & Coba, ktorá sa koná vždy v apríli v dvojročných cykloch

Viac na www.agrokomplex.sk
 

Top of Page
© 2021 MAXIMO-CR prodej a rozvoz mrazených polotovarů pro fast food
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.